Álláshirdetés kutató munkakör betöltésére

A Nemzeti Fogyatékosságügyi- és Szociálpolitikai Központ Közhasznú Nonprofit Kft. állást hirdet kutató munkakör betöltésére, a „Szociális intézményi férőhely kiváltási szakmai koordinációs műhely kialakítása – EFOP-1.9.1-VEKOP-15-2016-00001” elnevezésű TÁRS projekt Kutatási munkacsoportjában.

A projekt céljairól bővebben: https://www.nfszk.hu/projektek/tars-projekt-efop-1-9-1

2020. június 4.

A kutató munkatárs főbb feladatai:

  • folyamatban lévő kutatásokban való részvétel;
  • a kiváltást szakmailag támogató kutatások tervezésében, megszervezésében és lebonyolításában való közreműködés;
  • közreműködés helyzetelemzések, igényfelmérések, szempontrendszerek, összegzések, elemzések és tanulmányok készítésében, intézmények és környezetük feltérképezésében, jellemzőik elemzésében;
  • szakmai rendezvények, workshopok megszervezése és lebonyolításában részvétel, előadások, prezentációk megtartása, a projekt eredményeinek disszeminálása;
  • közreműködés eseti adatgyűjtések, adatelemzések elvégzésében, illetve beszámolók összeállításában.

A jelölttel szembeni elvárások:

  • felsőfokú végzettség (társadalomtudományi területen, különösen a szociológia, szociális munka, szociálpolitika területén végzettek);
  • kutatási tapasztalat alkalmazott kutatásban, kiemelten fogyatékosságtudományi, szociálpolitikai kutatási témában;
  • SPSS statisztikai program ismerete, alkalmazása;
  • kvalitatív és kvantitatív kutatási módszerek ismerete, gyakorlati alkalmazása;
  • jó íráskészség.

Előnyt jelent:

  • lektorált folyóiratban / könyvben megjelent szakmai publikáció(k);
  • magabiztos idegennyelv-tudás (elsősorban angol, de más idegen nyelv is lehet);
  • folyamatban lévő PhD tanulmányok, esetleg abszolutórium vagy PhD végzettség;
  • életminőség, intézményi lakhatás, támogatott lakhatás témakörökben jártasság, kutatási tapasztalat.

Amit kínálunk:

  • remek, támogató csapattal való közös munkavégzés;
  • szakmai fejlődési lehetőség;
  • versenyképes jövedelem.

Munkaidő / helyszín: a munkavégzés elsődleges helyszíne Budapest, heti 40 óra, időről-időre vidéki terepmunkával.

Munkaviszony jellege: határozott idejű szerződéssel a projektmegvalósítás végéig, a Munka Törvénykönyve szerint (kezdés: megegyezés szerint, akár a pályázat elbírálását követően azonnal).

A pályázathoz csatolni kell:

  • önéletrajz: benne a kutatási tapasztalatok részletezésével;
  • saját publikáció (amennyiben van) vagy a szakdolgozat/TDK/OTDK

Pályázat benyújtásának módja, határideje: 2020. június 26-ig elektronikusan, a  e-mail címen.

Információs és koordinációs pontok